KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114323
nr 1411 4323
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på pannå, 25x32cm, yttermått inklusive ram: 35x42cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 18:59:05
15/8 13:17:58
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann